בע"ה נעשה ונצליח. היום י״ח במרחשון ה׳תש״פ

בשלח – פרשת המן – סגולה לפרנסה

מאת רוני פיזנטי | ז׳ בשבט ה׳תשע״א |
קישור להורדה של פרשת המן נמצא למטה.

בתוך פרשת בשלח מופיעה פרשת המן. ידוע שישנה סגולה נהדרת לפרנסה לקרוא בכל יום את פרשת המן, ובמיוחד ביום שלישי בשבוע של פרשת בשלח (היום). השאלה היא מדוע הפרשה הזו כל כך מסוגלת לעזור לפרנסה טובה וקבלת שפע?

פרשת המן מחזקת אותנו באמונה, וככל שאדם מאמין יותר, כך פרנסתו ומזונותיו יגיעו אליו בפחות מאמץ גשמי. ישנם אנשים שמסוגלים לעבוד מהבוקר עד הערב בכל יום, ובכל זאת אינם מבינים לאן כל הכסף נעלם. לעומתם ישנם אנשים שעם מאמץ קטן ומשכורת נמוכה יכולים לקנות את כל מה שהם צריכים ועוד ישאר להם עודף. הכל תלוי באמונה של האדם. פרשת המן מחדירה לנו את האמונה.

לכאורה זה נראה שהכל בא לבני ישראל במדבר בקלות, אבל האמת היא שהיה להם ניסיון עצום. מי מאיתנו היה יכול לעמוד בניסיון של לקיחת המן רק לאותו היום בלבד ולסמוך על הקדוש ברוך הוא שיתן לנו את פרנסתנו למחר? אנו רגילים לחסוך כספים, לדאוג לעתיד, לשמור מוצרי מזון בבית לפחות לשבוע ולדאוג לכסף זמין לשעת חירום. בני ישראל נהגו אחרת: בכל יום היו יוצאים ללקוט את המן, ולוקחים בדיוק את המידה המתאימה להם ולמשפחתם לאותו היום. מי שרוצה להשאיר קצת למחר מפסיד, כי הכל מעלה עובש. לכולנו ברוך השם יש מספיק מזון להיום. אך האם זה מונע מאיתנו לעבוד קשה ולדאוג לעתיד? צריך אמונה ענקית לשם כך, כמו שהיתה לבני ישראל במדבר. לכן המן נקרא “לחם אמונה”, כמו שנאמר בפסוק “מן הוא” שאלו בדיוק אותיות “אמונה”.

לאחר שהם התרגלו לקבל את המן בכל בוקר וכל מה שנשאר מבאיש, פתאום משה מודיע להם שבשבת העניינים עובדים אחרת. ביום שישי הם מקבלים מנה כפולה שאינה מבאישה ומספיקה גם לשבת. מי שלא שומר לשבת, לא מוצא את המן כשהוא בא ללקוט אותו בבוקר. בני ישראל רואים את הנהגת הקדוש ברוך הוא בעיניהם. הם לא סומכים על הגשם שיבוא או על הבוס שיתן את המשכורת, אלא רק על חסדי השם יתברך. כשאנו קוראים את הפרשה, גם אנחנו צריכים להתמלא באמונה שהפרנסה היא מלמעלה. רק בחסדיו נקבל את המשכורת בסוף החודש, ורק בעזרתו ירדו לנו גשמי ברכה. הפרנסה מגיעה מהקדוש ברוך הוא.

אדם שיצליח להתבונן בדברים ולהתמלא באמונה שפרנסתו ניתנת לו ישירות מהקדוש ברוך הוא, בוודאי יזכה לפרנסה טובה. קריאת פרשת המן בכוונה מחדירה לנו את אותה אמונה ומביאה גם אותנו למעלה העצומה הזו של התקשרות לשפע העליון, כפי שהיה אצל בני ישראל במדבר.

בסייעתא דשמייא, ערכנו לכם את פרשת המן שתהיה מוכנה להורדה והדפסה בקובץ PDF.

לחצו כאן כדי להוריד את פרשת המן

Print Friendly, PDF & Email

הצטרף לדיון

3 תגובות

  1. למה דווקא ביום שלישי של פרשת בשלח – במיוחד שלפי שמו”ת יוצא יום רביעי או חמישי ??

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צור קשר | הלכות מתחלפות לבעלי אתרים | ספר חינם להורדה