בע"ה נעשה ונצליח. היום י״ז בתשרי ה׳תש״פ

השם מדבר אלינו בעמוד ענן

מאת רוני פיזנטי | ה׳ בכסלו ה׳תשע״ג |

לפעמים קשה להבין מה רוצים מאיתנו החמאס. האם כל כך משעמם להם שהם סתם מחפשים למי להציק ואנחנו המטרה הקרובה והקלה שלהם? אבל כשחושבים על כך מבינים שזה לא רק החמאס. כי גם כל שאר העולם חושב שזו זכותם המלאה לשגר לעברנו טילים ולפגוע באזרחים שלא עשו רע לאף אחד, ושאנחנו פושעי מלחמה בכך שאנו פוגעים בראש ארגון מחבלים שרוצה לחסל אותנו. אנחנו אפילו ממשיכים לספק להם את הציוד הדרוש להילחם בנו, כדי שחלילה לא יחשבו עלינו בעולם דברים לא טובים. מסביבנו מקיפים אותנו אויבים, ארגוני טרור קמים לכבודנו עם ייעוד אחד בלבד – לחסל אותנו לגמרי חס ושלום, בכל מקום מגנים אותנו ובעצם אם נחשוב על זה היטב נגלה שאין אפילו עם אחד שאוהב אותנו. בכל מלחמה שהייתה אי פעם בעולם היינו מעורבים באיזושהי צורה. גם אם שתי מדינות בקצה השני של העולם יחליטו להילחם, איכשהו זה יגיע לכך ששתיהן רוצות לחסל אותנו תחילה, למרות שאין לנו שום קשר אליהן. אין עם בעולם שלא נלחם נגדנו באיזושהי תקופה בהיסטוריה. אילו היינו קוראים את השורות האלו בלי להכיר את עצמנו, היינו חושבים שאנחנו עם ממש אכזר שאוהב מלחמות, אבל האבסורד הוא שאנחנו העם היחיד בכל העולם שמחזיק צבא רק לצורך הגנה עצמית ורודף שלום עם כולם. כל צבא אחר שרוצה להגן על המדינה שלו, כולל מדינות “הומאניטריות” ו”נאורות”, יהיה מוכן למחוק עמים שלמים מהמפה מבלי להבחין בין עבריינים לאזרחים תמימים, רק בשביל להגן על המדינה שלו בשלמות. בעוד שאנחנו מסכנים את החיים שלנו כדי להיכנס לעזה ולחשוב היטב לפני כל כדור שיוצא כך שאף אדם חף מפשע לא ייפגע. אז מה בעצם הולך כאן? למה כולם כל כך שונאים אותנו בזמן שאנחנו עושים הכל כדי שיאהבו אותנו?

חוסר ההיגיון עצמו של המצב צריך להביא אותנו להבנה שיש כאן משהו מעל הטבע. על פי טבע זה לא יכול להיות. עם כל כך קטן שמשתדל לא לעשות רע לאף אחד לא יכול לגרור אחריו כל כך הרבה שנאה מכל מדינה אפשרית. אלא שיש כאן התערבות של כוח עליון. הקדוש ברוך הוא מנסה לאותת לנו, הוא רוצה לשלוח לנו מסר כלשהו דרך הדברים. הפסוק בתהלים (צט’ פסוק ז’) אומר “בעמוד ענן ידבר אליהם”, ובוודאי לא לחינם קראו למבצע בשם “עמוד ענן”, שדרכו השם מדבר אלינו. כבר היינו שם לפני 4 שנים, נכנסנו לעזה ונכנסנו בהם, אבל זה לא מזיז להם. לא אכפת להם למות, להפך, הם מחכים לזה ובטוחים שכך יוכלו להגיע לגן העדן הדמיוני שלהם. הם בעצמם היו רוצים להתפוצץ בתוך איזה אוטובוס או מסעדה אם היתה להם ההזדמנות. אי אפשר לנצח אותם על ידי מלחמה. אמנם בוודאי שאת הפעולות הצבאיות מוכרחים לעשות, אך יש משהו הרבה מעבר לזה.

אדם שפוי עם בחירה אמתית לא רוצה למות. הרצון העיקרי והראשון של האדם הוא לחיות. לכן אם אנו רואים שאנו נלחמים עם יצורים שרוצים למות רק כדי לפגוע בנו, אנו מוכרחים להבין שאלו לא אנשים עם בחירה ורצון, אלא בובות. בובות שהשם שולח אלינו כדי להעביר את המסר. השם יתברך מדבר איתנו דרכם ויש לו מסר ברור אלינו. אנחנו יהודים. אנחנו הצאצאים של אברהם, יצחק ויעקב האבות הקדושים. אנחנו לא כמו שאר העולם. אנחנו לא זקוקים לטובות של המדינות הגדולות ולא צריכים להחניף לאומות העולם. אנחנו לא צריכים להצטדק על הזכות שקיבלנו בירושה מאבותינו לשבת בארץ ישראל. אנחנו לא צריכים להידמות לגויים ולהפוך ל”נאורים” או “תרבותיים”, ובכך להרוס את כל הערכים שלנו ולמכור את הפנימיות בשביל להיראות כמו כוכבי התרבות הריקניים שאיבדו את השמחה, את המשפחה ואת היופי האמתי בחיים לטובת חיוך מזויף שנעשה בניתוח פלסטי. אנחנו מוכרחים לזכור מי נלחם בשבילנו בכל המלחמות שאי פעם עברנו. אמנם צה”ל בוודאי עושה עבודה טובה, אך מאחורי הקלעים הקדוש ברוך הוא מושך בחוטים ושולט בכל. מעל 2,000 שנה של מלחמות ללא הרף מול כל אומה אפשרית, הרבה לפני שחשבנו על הקמת צבא, הקדוש ברוך הוא קיים אותנו ושמר עלינו. אנחנו מוכרחים להתחזק באמונה ובשמירת המצוות, להרבות בזכויות כך שהשם יתברך יסיר מעלינו את כל הייסורים, המכשולים והצרות. הקדוש ברוך הוא לא מנסה לבחון אותנו עד כמה הצבא שלנו חזק או עד כמה נסבול צרות, פחדים ודאגות, אלא הוא מנסה לעורר אותנו כך שנבין שאנו שונים מכולם, שנבין שיש לנו תפקיד בעולם בתור יהודים ונחזור לעצמנו.

שהשם יתברך יזכה אותנו לשוב אליו ויזכה אותנו לחיים טובים ומאושרים ללא צער ודאגות. יסיר מעלינו את כל הצרות. לא ייתן לשום אדם מישראל להינזק וישמור על כל אחד ואחת מאיתנו. יברך את כל חיילי צבא הגנה לישראל להצליח בשליחותם ולחזור בשלום מהרה בריאים ושלמים בגופם ובנפשם. ייתן את כל אוייבינו לפניהם פגרים מתים. שכל התכנונים והמחשבות של אויבינו עלינו יתקיימו בהם וכל הטילים שהם משגרים יתפוצצו להם בפנים. שנזכה שאלו יהיה חבלי המשיח האחרונים ונזכה לגאולה השלמה ברחמים כבר עכשיו, אמן כן יהי רצון.

מי שיכול לקרוא פרקי תהלים להצלת עם ישראל תבוא עליו ברכה ובוודאי שיועיל מאוד להצלחה במבצע ולסיומו הקרוב. לנוחיותכם צירפנו קישור לפרק תהלים קצר מאוד, אך רב מעלה שמתאים בדיוק למצב (פרק קל’, שיר המעלות ממעמקים). ככל שנרבה בתפילות ובתחנונים ובעיקר נאמר אותם בכמה שיותר כוונה, כך יועיל יותר. מתוך אתר ויקיטקסט:

פרק קל’ תהלים – שיר המעלות ממעמקים

Print Friendly, PDF & Email

הצטרף לדיון

2 תגובות

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צור קשר | הלכות מתחלפות לבעלי אתרים | ספר חינם להורדה