בע"ה נעשה ונצליח. היום כ״א בתשרי ה׳תש״פ

זוגיות פנימית או חיצונית?

מאת רוני פיזנטי | כ״ט באייר ה׳תשע״ד |

בחיים יש כלל שאומר שככל שדבר מסוים יהיה פנימי ועמוק יותר כך יהיה לו פחות ביטוי חיצוני, שהרי הפנימיות והחיצוניות הם הפכים. כך גם להפך, ככל שהדבר מוחצן, כך הוא שטחי יותר ופחות פנימי. אדם שרוצה להתרכז טוב יותר במחשבות וברגשות הפנימיים למשל יעצום את העיניים וישתדל לנטרל את החושים שקולטים את הסביבה החיצונית. כי רק כאשר מבטלים את החיצוניות אפשר להגיע לעומקים בפנימיות. מכאן נוכל ללמוד כלל גדול לקיום זוגיות מוצלחת. כדי שיחסי הזוגיות יהיו פנימיים ועמוקים יותר, נצטרך להפחית בחיצוניות של הזוגיות.

בני זוג רבים מנסים לעשות רושם על אחרים. הם מראים לכולם את בת הזוג היפה או את בן הזוג המוצלח. הם מנסים לרצות את כולם ולגרום לאחרים לקנא. הם ילכו לשתות קפה במסעדה כדי שכולם ייראו אותם יושבים שם. הם ירשימו את הוריהם ואת הסביבה שלהם כדי שכולם יחשבו כמה הם הצליחו בחיים. הם יספרו לכולם על איך בן הזוג מפתיע או איך בת הזוג מבשלת אוכל מעולה. הם יעשו הכל כדי להראות לכולם את ההצלחה שלהם. אלא שכל זה בא על חשבון הפנימיות. אף אחד לא צריך לראות מה קורה בתוך ביתם של בני הזוג.

מצד שני יש בני זוג הפוכים שתמיד מספרים על כל הצרות שלהם בזוגיות. הם יספרו להורים שלהם על כל המריבות, הם ילכו להתנחם אצל החברים והמכרים ויחפשו אוזן קשבת אצל כל מי שרק מוכן לשמוע. מתוך הכעס הרגעי הם עלולים לדבר לשון הרע על בן הזוג ולהראות לכולם כמה הם מסכנים ואומללים בזוגיות הזו. מובן שגם הדרך הזו הרסנית לגמרי ולא משאירה את הפנימיות בזוגיות.

זוגיות פנימית נמדדת רק בין בני הזוג בלי שאף אחד יתערב. היא נמדדת ברגשות שבני הזוג משדרים זה לזו ולא במעשים חיצוניים. מובן שזה נחמד ומוסיף לזוגיות להפתיע ולשבור את השגרה במחוות שונות, אבל העיקר זה הפנימיות. אדם יכול לקנות פרחים על בסיס יומי, להביא שוקולדים והפתעות, לרגש עם משפטי אהבה מפוצצים, אבל עם כל זה הכל יכול להיות רקוב בפנים. כי כל זה יכול לבוא בתור תוספת נחמדה, אבל זה לא מעיד על הפנימיות.

כדי שהזוגיות תישאר מיוחדת אנו מוכרחים לשמור אותה רק לעצמנו. שהדברים המרגשים יהיו החוויה המשותפת והמיוחדת שלנו עם בן או בת הזוג. אף אחד לא צריך לדעת על מה שקורה אצלנו. כל אחד יכול לחשוב עלינו מה שהוא רוצה ואנחנו לא צריכים להוכיח שום דבר לאף אחד. כך הזוגיות שלנו הופכת להיות כמו איזה סוד משותף ומרגש שאף אחד לא יודע עליו, מה שמקרב עוד יותר בין בני הזוג ומחזק את הקשר.

אנשים רבים קולטים את הסביבה החיצונית שלהם ומנסים לראות איך זוגות אחרים מתייחסים זה לזו. לפעמים הם מקנאים ואז דורשים מבן או בת הזוג שלהם להשתנות כדי להיות כמו זוגות אחרים. לפעמים הם מרחמים על אחרים כי הם חושבים שיש לזוגות שהם רואים זוגיות גרועה. אבל צריך לדעת שאף אחד לא יכול לדעת שום דבר על זוגות אחרים. כי מה שאנחנו רואים זה רק החיצוניות. יכול להיות שנראה זוג מקסים כלפי חוץ שבפנים מרגישים שהזוגיות שלהם חס ושלום מתפרקת. מצד שני אפשר לראות גם זוג עם הרבה צרות ובעיות חיצוניות מבלי שנדע שבפנימיות הם אוהבים זה את זו אהבת נפש עצומה. אי אפשר להשוות בין זוגות ואי אפשר לשפוט שום דבר מהחיצוניות. לא צריך להסתכל על אחרים כדי לדעת מהי זוגיות נכונה, כי כאשר הזוגיות היא פנימית היא תמיד תהיה נכונה.

ככל שנחזק את הקשר הפנימי שלנו, כך נזכה להגדיל את האהבה ולהעצים את חיי הזוגיות. השם יתברך יזכה אותנו לקשר פנימי ועמוק שיביא לנו הרבה שמחה ונחת.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צור קשר | הלכות מתחלפות לבעלי אתרים | ספר חינם להורדה