בע"ה נעשה ונצליח. היום י״ז בתשרי ה׳תש״פ

איזה כיף שיש חסימות בחיים

מאת רוני פיזנטי | ח׳ בשבט ה׳תשע״א |

מר שאולי הלך לתומו לקניות, וכאשר הוציא את הארנק גילה שכרטיס האשראי שלו נעלם. בהתחלה הוא לא הבין מה קרה וניסה לחפש אותו היטב בכיסים אחרים, אך ללא הועיל. מיד התקשר לאשתו לשאול אם היא יודעת על פשר הענין, אך גם זה לא עזר. הוא ניסה לשחזר את צעדיו, וכך פתאום נזכר שאתמול כשיצא מהרכב, נפל לו הארנק על המדרכה ואיתו כל תכולתו. לאחר חישוב קצר הוא הבין שכנראה כשאסף את הדברים שנפלו, לא שם לב לכרטיס האשראי שהיה זרוק. מר שאולי לא איבד את העשתונות, ומיד התקשר לחברת האשראי בבקשה לבטל את הכרטיס. חברת האשראי נדהמה: “לבטל את הכרטיס?!” הנציג אמר בפליאה, “אבל ביטול הכרטיס יחסום לך את כל השפע! ולא תוכל להוציא כסף לרכישת דברים שונים. אם תרצה למשל לקנות מחשב חדש, לא תוכל לעשות זאת”… דברי הנציג דברו ללבו של מר שאולי, אך הוא לא התבלבל והשיב: “כרגע לא אכפת לי ממחשב חדש או מלקנות דברים. כרגע אני רק רוצה לשמור על השפע שלי שלא יגיע לידיים הלא נכונות, לאחר מכן אני אוכל להוציא כרטיס חדש ולהמשיך להשתמש בשפע כשהעניינים הסתדרו”.

לפעמים אנו לא מספיק מוכנים [intlink id=”432″ type=”post”]לקבלת שפע[/intlink], ואם נקבל אותו הוא ילך לאיבוד בקלות משום שאין לנו את הכלים הנכונים בשבילו. הקדוש ברוך הוא חוסם לנו את השפע, כך שלא נבזבז אותו לחינם. הכל נעשה לטובתנו, כך שלא נקלקל ונאבד את השפע שהקדוש ברוך הוא רוצה לתת לנו בחסדיו המרובים. כל מה שאנו צריכים לעשות במצב שכזה הוא לעבוד על עצמנו כך שנרכוש את הכלים המתאימים ונתקן את מה שצריך וכך הקדוש ברוך הוא ישמח לתת לנו את השפע.

כאשר אנו כועסים או עצובים מכך שאיננו מקבלים את רצוננו, זה כמו לכעוס על חברת האשראי על כך שאיבדנו את הכרטיס. אם איבדנו את הכרטיס, אז כנראה שאנחנו בעצמנו לא היינו מספיק אחראיים כדי לשמור עליו, וכעת לא יעזור לנו לבכות על כך, אלא פשוט נבקש כרטיס חדש ונשתדל לשמור עליו טוב יותר. אם אנו לא מקבלים את השפע שאנו רוצים כל כך מהקדוש ברוך הוא, אז כנראה שגם כאן לא בנינו לעצמנו מספיק כלים נדרשים כדי לקבל את השפע הרצוי. כעת לא [intlink id=”396″ type=”post”]יעזור לבכות[/intlink] על כך, אלא פשוט נחפש במעשינו ונבין מה גרם לנו להגיע למצב הזה. אולי לא קיימנו מספיק מצוות, אולי לא עבדנו מספיק טוב על המידות שלנו, אולי [intlink id=”416″ type=”post”]עברנו עבירות שונות[/intlink] וכו’. צריך לחשוב מה גרם לכך, כמו מר שאולי שהבין שאבד לו הכרטיס רק לאחר ששחזר את מעשיו והעמיק בהם.  כעת ניתן לשוב בתשובה שלמה על המעשים, לקבל על עצמנו להתחזק ולשנות את מעשינו לטובה, וכך הקדוש ברוך הוא ינפיק לנו כרטיס חדש בו נוכל להשתמש בשמחה להורדת שפע מלמעלה, כל עוד נשמור עליו.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צור קשר | הלכות מתחלפות לבעלי אתרים | ספר חינם להורדה