בע"ה נעשה ונצליח. היום י״ז בתשרי ה׳תש״פ

לזכור ולא לשכוח (יום השואה והגבורה)

מאת רוני פיזנטי | כ״ח בניסן ה׳תשע״ג |

היום מציינים במדינת ישראל את יום השואה והגבורה. מעל 6 מיליון יהודים נהרגו על קידוש השם בשואה הארורה מבלי שהזיקו לאף אחד, רק משום שהיו יהודים. חשוב לזכור את הדברים לדורות ולחקוק אותם בלבנו. אסור לשכוח שום דבר ממה שקרה שם. בדרך כלל אנו משתדלים לקחת מהיום הזה רק את כל התאורים המזעזעים ולנסות לזכור ולא לשכוח אותם. אך הרבה יותר חשוב לקחת מהיום הזה דווקא את הרוח והקדושה שהייתה שם. לנסות להבין את הדברים ולמצוא את הקדוש ברוך הוא בין הסיפורים. הרי רואים בבירור שכל השנאה הזאת אלינו היא הרבה מעל הטבע. אנחנו כל כך משתדלים להיות בסדר עם כולם, מוותרים על כל כך הרבה ורק רוצים שלום עם העולם. אז מדוע הנאצים יימח שמם וזכרם כל כך שנאו אותנו?

עם ישראל זהו העם הנבחר. אנחנו לא יכולים להיות כמו כולם, כי יש לנו תפקיד חשוב וגדול על הכתפיים. אנחנו צריכים לתווך בין העולמות הרוחניים לעולם הגשמי ולהיות אור לגויים. העולם הרוחני מטבעו שואף לעלות מעלה מעלה, בעוד שלעולם הגשמי כוח משיכה חזק המושך אותו מטה מטה. יוצא שבדרך הטבע הם לעולם לא יוכלו להיפגש. לכן הקדוש ברוך הוא בחר את עם ישראל ונתן לנו את התורה, שזהו מעין ספר הוראות שמדריך אותנו כיצד לקשר בין העולמות ולהוריד שפע רוחני עצום לעולם הגשמי. המצוות הופכות את שני העולמות לצוות, אף על פי שבדרך הטבע אין להם שום קשר ולא ייפגשו לעולם. מתוך כך, הצליח עם ישראל להביא לעולם את האמונה באל אחד, לעשות גדרות וסייגים עם חקיקת חוקים ולהביא את העולם ממצב של קניבליזם מוחלט בו העולם הפקר כאשר אין חוקים ואין אמונה בשום דבר, למצב של היום בו רוב בני האדם בעולם מאמינים בכוח עליון שברא את העולם, אינם עובדים עבודה זרה, מקימים משפחה מסודרת ומשתדלים לכבד זה את זה עד כמה שאפשר, לפחות מבחינה חיצונית.

למרות כל ההשגים שלנו, עדיין אנו רחוקים מלהביא את העולם למצב של אחרית הימים בו “והיה השם למלך על כל הארץ” (זכריה יד’, פסוק ט’). העולם אמנם התקדם מאוד, אבל עדיין הגוף מושך את האדם כלפי מטה ולא מתחבר עם הנשמה שרוצה להעלות אותו. הוא נמשך אחרי תאוות חולפות והבלים, אחרי כבוד והנאות מזדמנות, אחרי חיצוניות ריקנית וגאווה נפוחה. הנאצים סגדו לאותה גשמיות ולכן המציאו תאוריה שלמה של אבולוציה והברירה הטבעית. הם החליטו שבמקום ללמוד מהאלוקים, נלמד מהחיות. במקום להבין שבאנו מעולמות עליונים, נשנה את התפיסה לכך שבאנו מהקופים. במקום להתחשב ולעזור לחלשים, נעשה משחק הישרדות ורק החזקים ישרדו. הם לקחו את כל האמונה היהודית והחליטו לעשות הכל בדיוק הפוך מזה. לאחר כל מה שעבדנו עליו כך שהעולם יבוא להכרה באל אחד ובחוקים הומניטריים למען החלשים, הם הוציאו את החוקים והחזירו את הקניבליזם לעולם.

הנאצים הם ממשיכי דרכו ומצאצאיו על עמלק. הם מחפשים לשנוא סתם כך כי בא להם, לרדוף כבוד ושררה ולעשות הכל כדי לשמור על הגשמיות ולהוציא כל טיפת רוחניות מהעולם. כל אותם יהודים שהושמדו בשואה בוודאי לא מתו לחינם. אותם יהודים הקריבו עצמם כך שנוכל לשמור על העקרונות היהודים שלנו ולא נוותר לאף אחד. הם מתו על קידוש השם כדי שכל העולם יידע שאנו מעדיפים למות יהודים מאשר לחיות כמו גויים. הם מסרו את נפשם כדי להציל את החלשים ובכך ניצחו את הנאצים שלא הבינו איך יתכן שהחלשים שורדים. אנחנו אמנם העם החלש ביותר בגשמיות, אבל החזק ביותר ברוחניות. אנו רואים מול העיניים איך הרוח מנצחת את החומר, שהרי היינו פה לפני כולם, ונישאר כאן לנצח. עולם שלם ששונא אותנו לא יכול לחסל אותנו. בזכות אותם יהודים יקרים שמסרו את נפשם זכינו להגיע לארצנו הקדושה. כל מה שכל אותם יהודים שמתו בשואה חלמו עליו התגשם כאן למול עינינו.

כעת הכדור עבר לידיים שלנו. עלינו מוטל התפקיד החשוב שעבר מדור לדור להיות אור לגויים. הם מנסים להחליש אותנו ולפתות אותנו ללכת בדרכים שלהם, אבל אנחנו מוכרחים להיות חזקים. לזכור ולא לשכוח את מה שהיה בשואה. כל אותם יהודים שמתו בשואה לא עשו זאת כדי שנהפוך ל”חילונים” או נאמין ב”אבולוציה” ונלך בדרכי אותם נאצים ארורים. הם הקריבו את עצמם כדי שנוכל אנחנו להמשיך את דרכם, לחיות כמו יהודים ולהאיר את העולם. הם שמרו מצוות בסתר למרות הסכנה שבכך, כדי שצאצאיהם שיזכו להיות בארץ ישראל יזכרו מה זה תפילין ושבת. הם התפללו כל חייהם ליום הזה שיגיע שנזכה להיות בארץ הקודש ונוכל לקיים מצוות ללא הפרעות ואיומים. זו מלחמת קיום בין היהודים שמייצגים את התורה והרוחניות לבין הנאצים שמייצגים את הכוחניות הגשמית. 6 מיליון יהודים מסרו את נפשם כדי להוכיח שהרוחניות מנצחת ואנחנו עדיין כאן. אנחנו מוכרחים להמשיך את דרכם הטהורה של אבותינו הקדושים כדי שנדע שהם לא מתו לחינם.

נזכור ולא נשכח את כל אותם יהודים שמסרו נפש למען קידוש השם. נזכור את אשר פעלו ונהיה אנחנו ממשיכי דרכם. נתאחד בע”ה כולנו כעם אחד ונהיה אור לגויים. אבותינו הקדושים התחילו במלחמה הזו, וכעת אנחנו ננצח בה.

לעילוי כל הנשמות הקדושות של הרוגי השואה שמסרו נפשם על קידוש השם.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צור קשר | הלכות מתחלפות לבעלי אתרים | ספר חינם להורדה