בע"ה נעשה ונצליח. היום י״ז בתשרי ה׳תש״פ

ללמוד להאמין ברחמים של הקדוש ברוך הוא

מאת רוני פיזנטי | ז׳ באב ה׳תש״ע |

כולנו רוצים שיהיה טוב. כולנו מצפים לגאולה שלמה, במיוחד בימים אלו לפני תשעה באב בהם אנו מרגישים את צער החורבן[. אך האמת היא, שמאוד קשה לנו להאמין בכך באמונה שלמה ואמתית, מבלי לפקפק בזה. אנו כבר רגילים לחיי היום יום ומה שהיה אתמול זה מה שיהיה מחר. אם עכשיו יאמרו לנו שהגיעה שעת הגאולה והמשיח בפתח, נוכל לחייך ולחשוב לעצמנו “הלוואי…”, אך נמשיך את כל התכנונים לשבוע הבא כרגיל, כאילו שזה לא הולך לקרות בשנים הקרובות. אנו מאוד רוצים להאמין שיהיה טוב, אך נמשכים הרבה יותר לחוסר אמונה ומחשבות רעות. כל זה נובע מחוסר הבנה. לו היינו יודעים כמה הקדוש ברוך הוא אוהב אותנו ורוצה לגאול אותנו, היינו כבר נגאלים.

התפיסה שלנו אומרת שככל שנהיה צדיקים וטובים יותר, כך נהיה ראויים יותר לגאולה. כולנו רואים על עצמנו כמה שאנו רחוקים מכך, ומכאן נובעת חוסר האמונה. אלא שאם נתבונן ב[intlink id=”50″ type=”post”]דור היוצא ממצרים[/intlink], נגלה משהו הפוך לגמרי: ידוע שבני ישראל היו ב-מ”ט שערי טומאה במצרים וכמעט שנכנסו לשער ה50, אך בכל זאת נגאלו. ידוע שלאחר ההתגלות העצומה על הר סיני הם עשו את העגל, ובכל זאת הבורא נתן להם את התורה. במשך השהייה במדבר בני ישראל חטאו פעם אחר פעם, ובכל זאת הבורא מוליך אותם אל ארץ ישראל. יוצא שבני ישראל לא צריכים להיות [intlink id=”158″ type=”post”]ראויים לגאולה[/intlink] ולחסדי הבורא, אלא פשוט צריכים להאמין בגאולה ובחסדיו.

החיים והמציאות של האדם הם האמונה שלו. כאשר אדם מאמין שהוא מסוגל לעשות משהו, זה נותן לו כוח וחיות שאין לאחרים באותו תחום. אדם יכול להיות מוקף בכל השפע האפשרי, אך אם הוא מאמין שרע לו, כך יהיה. אדם אחר יכול להיות מחוסר כל, אך באמונתו הוא מרגיש שלא חסר לו דבר, ובאמת כך היא המציאות שלו. על פי האמונה שלנו, אנו קובעים אם להיות עשירים או עניים, שמחים ומאושרים או עצובים, אוהבים או שונאים וכועסים. האמונה היא הכלי אליו הבורא משפיע את השפע לעולם. אדם מוכרח להאמין במשהו לפני שהוא באמת יוכל להשיג אותו. אם אנו לא מאמינים שמשהו קיים, לעולם לא נוכל להגיע אליו.

לכן אנו מוכרחים להתחזק ולהבין שאנו לא צריכים להיות ראויים לגאולה. מובן לכולנו שאנו רחוקים מלהיות דור צדיק ומושלם. אלא שאנו צריכים להבין שאנו לא צריכים להגיע לזה. כל מה שצריך כדי לזכות לגאולה הוא להאמין שלבורא יש רחמים עצומים, והוא אוהב אותנו, והוא יכול לגאול אותנו ברגע זה עם כל החטאים והעבירות שלנו. אם רק נכין כלי מתאים, בו אנו מאמינים באמונה שלמה ברחמי הבורא, נוכל להגיע לגאולה השלמה כבר עכשיו.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צור קשר | הלכות מתחלפות לבעלי אתרים | ספר חינם להורדה