בע"ה נעשה ונצליח. היום כ״ג בתשרי ה׳תש״פ

לפרוץ גבולות בעזרת האמונה

מאת רוני פיזנטי | ח׳ באלול ה׳תש״ע | |

האמונה היא חסרת גבולות, בעזרת האמונה אנו מתחברים לאינסוף הבלתי מוגבל ובכך פורצים כל גבול אפשרי. בכל זאת, פעמים רבות אנו מגדירים את עצמנו כ”מאמינים חזקים” בזמן שאנו חיים בתוך גבולות חומריים רבים הנמצאים במציאות שלנו. הדבר נובע מחוסר הבנה של המושג “אמונה”. האמונה היא לא רק עניין דתי של קיום מצוות ומראה חרדי. האמונה היא פורצת הגבולות של חיינו, שמאפשרת לנו לעצב מציאות על פי תפיסתנו ורצוננו.

רובנו מסוגלים להאמין שהפרנסה היא מהשמיים, אך עם זאת, אף אחד כמעט לא מסוגל לוותר על מקום העבודה שלו. הדבר מראה על איזשהו חיסרון באמונה. הרי על פי האמת הבורא נותן לנו את הפרנסה. אמנם כרגע היא מגיעה דרך הצינור הזה, דרך הבוס הזה, דרך מקום העבודה הזה ודרך ההשתדלות הגשמית שאנו עושים. אך צריך לשאול, האם הבורא לא מסוגל להביא לנו את הפרנסה בדרך אחרת? האם הוא לא יכול ליצור איזשהו צינור חדש בשבילנו?

אנו יודעים שהבורא הוא רופא כל בשר, אך עם זאת אנו סומכים עליו שיטפל בבעיות קלות בלבד. קשה לנו להאמין שהוא יכול בבת אחת להעלים איזשהו חולי או בעיה רפואית שליוו אותנו כל חיינו. אדם שלוקח כדורים באופן קבוע יצטרך [intlink id=”50″ type=”post”]לראות נסים[/intlink] ענקיים כדי להסכים לוותר עליהם. אם נחשוב על כך, נגלה שאדם בעל אמונה שלמה בבורא צריך להאמין גם בכך שהבורא יכול לרפא אותו מכל חולי וכל מצב שהוא, ללא כל עזרה גשמית של רופאים או מטפלים למיניהם. הרי לא יעלה על דעתנו שהבורא לא מסוגל להתמודד עם בעיות כאלו או שקשה לו לרפא אותנו. הבורא יכול הכל ובשנייה אחת כל חיינו יכולים להסתדר.

לכל אחד מאיתנו ישנן בעיות שונות שחוזרות על עצמן וקשה לנו להיפטר מהן. נראה כאילו הבעיות האלו בלתי ניתנות לסילוק ושאולי חס ושלום הבורא לא מסוגל או לא רוצה להעלים אותן. אלו לא סתם בעיות קטנות שבאות והולכות, אלא כאלו שאנו בטוחים במיליון אחוז שאין שום סיכוי להוציא אותן מחיינו ואנו מנסים ללמוד פשוט להתרגל אליהן. אותן בעיות מייצגות את החוסר באמונה שלנו באותו תחום. על פי האמת, כל מה שצריך זה להאמין שהבורא מעל כל זה ואין לו כל בעיה לתת לנו שפע רב ללא גבולות. האמונה בבורא היא לא רק טכנית, כולנו מאמינים שהוא ברא אותנו, שהוא אוהב אותנו ושהוא יכול הכל. האמונה האמתית היא חזקה הרבה יותר, היא השילוב של כל מה שאנו יודעים בשכל והכנסת הדברים למודעות שלנו ואל הלב. היא אומרת שאם עכשיו נבקש מהבורא להסיר מאיתנו איזשהו קושי או מכשול, ולא משנה עד כמה גדול אותו המכשול ונראה לבלתי פתיר, הוא יעשה זאת ללא כל בעיה.

אנו חיים בעולם גשמי, הכל מסביבנו נראה כעובד בדרך הטבע והתרגלנו לעולם עם חוקים מאוד מסוימים שנראים בלתי ניתנים לשינוי. עם כל זה, אנו צריכים לזכור תמיד שזהו מצב ההסתר של הקדוש ברוך הוא כדי שמתוך הניסיון נוכל לצמוח. אין לו כל בעיה לשנות את כל המציאות בשבילנו. למעשה בכלל לא קיימת מציאות בעולם הזה. המציאות שלנו היא תפיסת העולם שלנו דרך החושים על פי השכל והמערכות הפנימיות. כל אדם תופס את המציאות בצורה שונה לגמרי מהשני. כל מה שאנו מכירים הוא שקר, אנו חיים את המחר על פי חוקיות הטבע שראינו אתמול. כל מה שהתרגלנו אליו הפך להיות אותה מציאות שאנו תופסים כבלתי ניתנת לשינוי. כל מה שצריך זה לצאת מהבועה הזו ולהבין שאין כל גבול. כאשר אנו מתחברים לבורא כל האפשרויות נפתחות בפנינו ואנו משנים את המציאות לחלוטין.

לא חשוב באיזה מצב אנו נמצאים כעת, לכולנו ישנן שאיפות להגיע גבוה יותר. אנו מבלים את מרבית זמננו בלתכנן או לפעול פעולות גשמיות רבות בתור ההשתדלות הגשמית שלנו. במקום זה, ניתן לבחור בדרך הרוחניות, [intlink id=”78″ type=”post”]להתפלל[/intlink], להתחזק, להתקרב לבורא ובעיקר להאמין. לא לבקש מהבורא ואז להיות בצער מתוך מחשבה שהוא כנראה לא שמע או לא רוצה לתת לנו, אלא להבין שהמציאות שלנו הולכת להשתנות ומה שרצינו הולך להתקיים. להאמין, וכך לקבל את כל מה שנרצה. הדברים לא באים כתחליף להשתדלות גשמית, צריך לצמוח גבוה מאוד באמונה כדי להגיע למצב של ביטול הגשמיות. אך עם זאת, זו צריכה להיות השאיפה שלנו. לצמוח עוד ועוד באמונה כך שנוכל לעשות פחות השתדלויות גשמיות. לא צריך להתפטר מהעבודה או להישאר חולים מבלי לבקר רופא, צריך פשוט להגדיל את רמת האמונה ולהבין שהבורא הוא זה שעושה את הכל דרך הכלים האלו. ככל שהאמונה שלנו תגדל, כך נרגיש פחות צורך להשתדל בגשמיות, עד שבע”ה נזכה לכך שההשתדלות היחידה שנעשה תהיה ההשתדלות הרוחנית.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צור קשר | הלכות מתחלפות לבעלי אתרים | ספר חינם להורדה