בע"ה נעשה ונצליח. היום י״ז בתשרי ה׳תש״פ

פיטום הקטורת – פרשת קרח

מאת רוני פיזנטי | כ״ג בסיון ה׳תשע״ו |

לאחר שקרח ועדתו נבלעים באדמה, עם ישראל מתלוננים על משה ואהרן, מה שמביא למגפה קשה בעם. משה אומר לאהרן לכפר על העם בעזרת הקטורת, ובאמת רואים שהדבר הועיל ומיד לאחר מכן המגפה נעצרה.

סוד הקטורת הוא סוד נשגב שקיבל משה רבינו ממלאך המוות בעצמו. כאשר משה עלה לשמיים לקבל את התורה נתנו לו המלאכים מתנות. כשהגיע תור מלאך המוות, הוא נתן לו במתנה את סוד מעשה הקטורת. שכאשר מקטירים קטורת, מלאך המוות לא יכול להזיק.

ובאמת כל זה אמנם מדובר על הקטורת שהקטיר הכהן הגדול. אבל הזהר הקדוש מגלה לנו שגם היום כאשר אנו קוראים את פרשת הקטורת בכוונה רבה ובהתעוררות הלב, אפשר לסלק את המוות ואת הדינים הקשים.

יוצא שאמירת פיטום הקטורת בכוונה מסלקת את המוות, עוצרת מגפות, מלחמות ושאר דינים קשים, מועילה לרפואה, ומביאה על האדם חסדים, שפע וישועות גדולות. המקטרגים בשמיים לא יכולים להזיק, אלא רק להועיל לאדם.

אלא שכעת נשאלת השאלה, אם באמת כל הסגולות הנהדרות האלו מצויות בתוך פרשת הקטורת, אז איך יתכן שאנו אומרים את סדר פיטום הקטורת שלש פעמים ביום, פעמים בתפילת שחרית ופעם אחת במנחה, ובכל זאת לא ראינו שהמציאות השתנתה הרבה, שישועות גדולות הופיעו או שהחולי והמוות נעלמו מהעולם?

התשובה לכך היא שבוודאי שהדבר פועל, אך רק במידה מסוימת בהתאם למה שהשקענו. אם אדם קורא את פיטום הקטורת במרוצה כדי לסיים את התפילה מהר, אז הדבר יועיל רק מעט. אדם שקורא את הדברים בנחת יוכל להועיל קצת יותר. אדם שיבין מה שהוא קורא יוכל להועיל עוד יותר. אדם שיצליח לכוון במלים ולומר את הדברים מתוך רגש עז יוכל להועיל עוד יותר ואדם שיוציא את כל הסודות שגנוזים בכל אות ואות יביא לשינוי עצום ולתועלת מרובה לאין שיעור.

הכוונה של האדם היא חלק משמעותי ביותר בתהליך. ככל שנלמד יותר ונבין יותר את סדר פיטום הקטורת, כך נוכל להתרכז ולחשוב על הדברים כשנקרא את זה, וממילא נוכל לכוון יותר ולהשיג יותר. זהו כלי חזק ורב עצמה שקיבלנו במתנה, וכדאי להשתמש בו ולזכות בכל הישועות הנצרכות לנו ולכל עם ישראל.

מידע נוסף וקישורים להורדת נוסחים מיוחדים של פיטום הקטורת אפשר למצוא באתר “ללא גזל”.

Print Friendly, PDF & Email

הצטרף לדיון

2 תגובות

  1. ברכה ושלום , אני אמנם אישה שמתפללת כל בוקר וגם אומרת את פיטום הקטורת ואני ידעתי שהיא תפילה חשובה אבל כעת לאחר כל מה שקראתי אולי יש מקום להכניס כאן באתר פירוש מפורש שנוכל להבין כמו שצריך ובלב שלם את כל הנאמר בפרשה זו .

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צור קשר | הלכות מתחלפות לבעלי אתרים | ספר חינם להורדה