בע"ה נעשה ונצליח. היום ט״ז בתשרי ה׳תש״פ

פרשת בחוקותי – איך להשיג שפע גשמי

מאת רוני פיזנטי | י״ג באייר ה׳תשע״א |

פרשת בחוקותי מביאה לנו את הדרך האמתית להשגת טוב ושפע. התורה לא אומרת לנו לחסוך במים או לייקר את המחירים שלהם כדי שיישאר לשנים הבאות, היא גם לא אומרת לנו שככל שנעבוד קשה יותר כך נרוויח יותר, היא אפילו לא אומרת לנו שאנו צריכים צבא חזק וכבד כדי לנצח את האויבים שמקיפים אותנו. אמנם אין כל רע בדברים הללו, אך זוהי השתדלות גשמית בלבד. הדרך האמתית היא פשוט ללכת על פי חוקי הקדוש ברוך הוא.

הדברים נכתבו בפירוש. אם נשמור את החוקים והמצוות – יהיו גשמים, יהיה יבול, יהיו פירות, נאכל לשובע, יהיה שלום, אין דאגות, בלי חיות רעות ובלגאנים… בקיצור, הכל טוב. לא מעט אנשים מאמינים בתורה הקדושה, אך עם זאת קשה להם לקבל את הדברים, אפילו שלא ניתן לפרש אותם אחרת. אנשים מחפשים לעבוד שעות נוספות ולהשיג את השפע בכל דרך גשמית אפשרית. אנו רואים את הגשמיות שבכל דבר ולא מבינים שהשם שולט בכל זה. הגשם לא יורד ב”מקרה”. כל העולם לא שונא אותנו סתם כך כי משעמם להם ואין להם למי להציק. לא סתם מופיע פתאום משום מקום גל צונמי. הכל מכוון מאת השם. אם נחשוב שזה “מקרה”, אז חס ושלום גם הקדוש ברוך הוא ילך איתנו ב”קרי” כמו שמציינת הפרשה. צריך להבין שהכל ממנו יתברך, וכל מה שצריך זה ללכת בחוקותיו, ולראות איך שהכל מסתדר מעצמו.

Print Friendly, PDF & Email

הצטרף לדיון

2 תגובות

  1. לא ברור איך משהו אמור להיעשות בכלל אם לא פועלים ופשוט מאמינים ש”הכול ייעשה כדברו”. עובדה שהגשם פוחת, המים מתייבשים ויש בעיה חמורה. אולי במקום לשבת ולא לעשות כלום (חוץ מהלהאמין, כמובן) כדאי להמליץ גם על נקיטת פעולות כדי לסייע לעולם.

    1. ה”עובדה” הזו נובעת מחוסר אמונה. אם באמת היינו מאמינים כמו שאתה אומר הכל היה אחרת. את ההבטחה הזו הקדוש ברוך הוא מבטיח בעצמו בתורה הקדושה. מובן שכל עוד שלא הגענו לדרגה העצומה הזו של אמונה, עלינו לעשות את ההשתדלות המוטלת עלינו בפעולות שונות. אך אם נרצה לעקור את הבעיה משורשה, כדאי לחזק את האמונה ולהבין שהשם יתברך הוא ששולט בעולם.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צור קשר | הלכות מתחלפות לבעלי אתרים | ספר חינם להורדה