בע"ה נעשה ונצליח. היום י״ז בתשרי ה׳תש״פ

אל תירא מפחד – סגולה נפלאה ושיר להורדה

מאת רוני פיזנטי | א׳ בסיון ה׳תשע״ה |

ישנם שלשה פסוקים מיוחדים שאמירתם היא סגולה נפלאה להמתקת הדינים, שמסוגלת לביטול גזירות מעם ישראל ומביאה לישועה והצלחה. הפסוקים הם אלו:

״אל תירא מפחד פתאום ומשואת רשעים כי תבוא״ (משלי ג׳, כה׳).

״עוצו עצה ותופר דברו דבר ולא יקום כי עמנו אל״ (ישעיה ח׳, י׳).

״ועד זקנה אני הוא ועד שיבה אני אסבול אני עשיתי ואני אשא ואני אסבול ואמלט״. (ישעיה מו׳, ד׳).

הפסוקים האלו מובאים ברוב הסידורים לאחר תפילת שחרית.

ישנו מדרש לפורים שמספר שלאחר שנגזרה הגזרה על ידי המן, להשמיד להרוג ולאבד, מרדכי היהודים היה בצער גדול ולבש שק ואפר. הוא רצה לקבל סימן מהשמיים כדי לראות אם יש קיום ממשי לגזירה או שיש תקווה לעם ישראל. הוא הלך לתלמודי התורה של הילדים וביקש משלושת הילדים הראשונים שפגש לפסוק לו פסוק, כלומר לומר לו מהו הפסוק האחרון שאליו הם הגיעו בלימוד שלהם. כל ילד אמר לו פסוק.

הילד הראשון אמר לו ״אל תירא מפחד פתאום ומשואת רשעים כי תבוא״. הילד השני אמר לו ״עוצו עצה ותופר דברו דבר ולא יקום כי עמנו אל״. הילד השלישי אמר לו ״ועד זקנה אני הוא ועד שיבה אני אסבול אני עשיתי ואני אשא ואני אסבול ואמלט״.

לאחר שמרדכי היהודי שמע את הפסוקים רווח לו מאוד והוא שמח, כי שלשת הפסוקים מבשרים על ישועות גדולות ועל אמונה חזקה. גם אם נגזרה גזרה, אין כלל מה לפחד, כי השם יתברך שולט בהכל והוא זה שעושה הכל. רק צריך לעשות תשובה ולהתמלא באמונה. ובאמת לאחר שהוא כינס את כל היהודים לצום ולעשות תשובה, התבטלה הגזירה וזכינו לימים הנפלאים והשמחים של פורים.

בסיעתא דשמייא לקחנו את הפסוקים, חיברנו להם לחן והקלטנו שיר שכל הרוצה יוכל להוריד ולהאזין. להורדת השיר ״אל תירא מפחד״ לחצו כאן.

מילים לשיר אל תירא מפחד:

אל תירא מפחד פתאום ומשואת רשעים כי תבוא
עוצו עצה ותופר דברו דבר ולא יקום כי עמנו אל
ועד זקנה אני הוא ועד שיבה אני אסבול
אני עשיתי ואני אשא ואני אסבול ואמלט

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צור קשר | הלכות מתחלפות לבעלי אתרים | ספר חינם להורדה