בע"ה נעשה ונצליח. היום ט״ז במרחשון ה׳תש״פ

מדוע כאשר מתחזקים ומתקרבים לבורא, באים עלינו צרות וייסורים?

מאת רוני פיזנטי | ד׳ בטבת ה׳תשע״ב |

הרבה חוזרים בתשובה נתקלים בבעיה הזו: המוטיבציה גוברת והרצון מתחזק ופתאום אנחנו מרגישים שנהיה מוכנים לעשות הכל רק כדי להתקרב לאבינו שבשמיים, ובדיוק כשאנחנו בטוחים שכל החיים שלנו הולכים להשתנות לטובה – אז מתחילות כל הצרות.

ישנן סיבות רבות מדוע הדבר מתרחש. אחת מהן היא המיקום הרוחני שלנו שהשתנה. אם עד עכשיו היינו בכיתה א’ מבלי להתקדם, וכל המבחנים שעברנו היו פשוטים, כעת עלינו כיתה והרמה עולה. הניסיונות קשים יותר, הציפיות גבוהות יותר וכך אנו מרגישים שפתאום הכל הולך נגדנו. אך מצד שני צריך לזכור שגם הפוטנציאל הרוחני שלנו גדל וכעת אנו מסוגלים להגיע למקומות טובים הרבה יותר מבעבר.

סיבה נוספת היא לבדוק עד כמה חזקה האמונה שלנו. לא פעם אדם מחליט למשל שעכשיו הוא מתחיל לשמור שבת ושום דבר בעולם לא יוכל לעצור אותו. לאחר שבוע, הוא רואה שזה מתנגש עם משחק הכדורגל, היציאה עם החבר’ה, הלימודים, הבילויים ושאר דברים שהוא לא חשב עליהם לפני כן ואז הוא מתחיל לרדת מהעניין. הניסיונות באים כדי לבחון אם בחרנו את הדרך מתוך הנוחות שלנו כי כך מסתדרים לנו הדברים, או שנהיה מוכנים להקריב ולהידבק בקדוש ברוך הוא גם אם הדברים לא ילכו כרצוננו.

מיותר לציין שלאחר שאנו דבקים בדרכנו החדשה, הקדוש ברוך הוא מסייע ומשפיע לנו שפע וטוב. כתוב “פתחו לי פתח כחודו של מחט ואני אפתח לכם כפתחו של אולם”. את הצעד הראשון אנחנו צריכים לעשות, להידבק בקדוש ברוך הוא בכל מחיר. אח”כ מגיעה התגובה בתור פתחו של אולם.

בע”ה שנזכה כולנו להידבק בקדוש ברוך הוא כך שיפתח לנו את הפתח המתאים ללא ייסורים ודאגות ונזכה לשפע, הצלחה ושמחה.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צור קשר | הלכות מתחלפות לבעלי אתרים | ספר חינם להורדה